kolektory czy fotowoltaika?

To dział na przeróżne tematy od pogody po ciekawostki ze świata. Śmiało, daj innym znać, jeśli masz ciekawą informację, którą możesz się podzielić.
Awatar użytkownika
zygmunt-91
Posty: 0
Rejestracja: 27 wrz 2022, 11:27

kolektory czy fotowoltaika?

Post autor: zygmunt-91 »

Czy wiecie czym się różnią panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne? Mam wrażenie, że sposób osób myli te instalacje. Kolektory natomiast są tylko po to, by podgrzać wodę, czyli uzyskać energię cieplną. Z kolei fotowoltaika pozwala uzyskać energię do zasilenia w prąd domu. Na które rozwiązanie wy się zdecydowaliście i dlaczego? Opłaciło się wam?
Łukasz

Re: kolektory czy fotowoltaika?

Post autor: Łukasz »

W moim przypadku skorzystałem z oferty polecanej mi firmy Voltaic System - panele fotowoltaiczne olsztyn , która wykonała dla mnie całą instalacje fotowoltaiczną w dmoim domu. Wszystkie prace wykonali bardzo sprawnie i bez najmniejszego problemu.
lizaa

Re: kolektory czy fotowoltaika?

Post autor: lizaa »

W dzisiejszych czasach podczas budowy domu wiele osób decyduję się na pozyskiwanie energii z promieni słonecznych. My również zastanawiamy się nad panelami fotowoltaicznymi. Ostatnio trafiliśmy na https://zieloneq.pl/panele-fotowoltaiczne-poznan i chyba zdecydujemy się także na montaż takich paneli.
ODPOWIEDZ